با ما تماس بگیرید: 14-88325312-021

لوله اتصالات upvc پیمتاش

منتشرشده توسط pahk در تاریخ

pimtas ترکیه
لوله PIMTAS – UPVC | شیر آلات PIMTAS | شیرآلات UPVC | لوله | اتصالات و  شیرآلات

لوله اتصالات UPVC مخفف واژه unplasticized polyvinyl chloride می باشد. polyvinyl chloride که ترکیب شیمیایی PVC است و قرار گرفتن واژه unplasticized در کنار این ترکیب ، یو پی وی سی را PVC سخت شده تعریف می کند. چرا که پی و ی سی خود دارای ماهیت نرمی است و برای سخت شدن و تبدیل شدن به UPVC احتیاج به افزودنی های خاصی دارد.

شاید یکی از بهترین و کارآمدترین اختراعات قرن در زمینه صنعت لوله ، تولید لوله اتصالات upvc باشد. چرا که تقریباً برای انتقال هر نوع سیال ، به ویژه مایعات ، با هر نوع ترکیب شیمیایی که دمای حدود زیر 60 درجه داشته باشند ، می توان از این لوله اتصالات اسخری استفاده نمود.

مزایای لوله اتصالات UPVC

همانطور که گفته شد ، لوله UPVC در اکثر خطوط حمل مایعات ، در سیستم های لوله کشی مختلف قابل استفاده می باشند. اما اگر بخواهیم دلیل این امر را بیان کنیم ، به مزایای پرشمار این لوله و اتصالات می رسیم که در ادامه برخی از آن ها را خواهیم شمرد.

  • مقاومت شیمیایی بالا : لوله اتصالات یو پی وی سی در برابر مواد شیمیایی و اسیدی ، دارای مقاومت بسیار بالایی می باشند. به همین سبب می توان گفت بیشترین مورد کاربرد این لوله ها ، در حوزه تصفیه است. چرا که در فرآیند تصفیه از افزودنی هایی مانند کلر ، اسید و یا مواد شیمیایی دیگر در داخل آب استفاده می شود که دیگر لوله اتصالات موجود در بازار ، به ویژه لوله های فلزی ، در برابر این عناصر ، کاملاً آسیب پذیر می باشند.
  • تحمل فشار بالا : لوله یو پی وی سی در درجات فشار مختلفی تولید شده و دارای تحمل فشار بالایی می باشند.
  • تنوع اندازه : لوله اتصالات یو پی وی سی بر خلاف بسیاری از دیگر لوله و اتصالات موجود در بازار ، در سایزهای بالا مانند 200 ، 250 ، 315 و 400 میلیمتر نیز تولید می شوند. از این حیث برای اجرای لوله کشی مجموعه های بزرگ مانند پارک های آبی نیز بسیار مناسب و کاربردی هستند.
  • حمل و نقل و نصب آسان : لوله اتصالات UPVC در عین مقاومت فیزیکی و شیمیایی بالایی که دارند ، دارای وزن پایینی می باشند. این امر ، آسان و کم هزینه بودن حمل و نقل این لوله ها را سبب می شود. نصب و اجرای این لوله اتصالات نیز در مقایسه با انواع دیگر ، بسیار ساده تر و سریع تر است. همین دلیل سبب شده که مجریان تأسیساتی به یکی از اصلی ترین متقاضیان لوله و اتصالات یو پی وی سی تبدیل شوند. چرا که برای نصب و اجرای این لوله ها ، نسبت به دیگر جنس های موجود در بازار ، در عین دریافت هزینه و اجرت مشابه ، وقت و انرژی کمتری صرف می نمایند.

لوله اتصالات UPVC استخری

به موجب برخورداری از این مزایا و بسیاری موارد دیگر ، به یکی از پرکاربردترین انواع لوله اتصالات UPVC در سیستم های لوله کشی مختلف ، به ویژه در مجموعه های آبی مانند استخرهای شنا ، جکوزی ها ، پارک های آبی و … تبدیل شده و جایگاه ویژه ای در صنعت لوله پیدا کرده اند. بطوری که موارد استفاده و میزان استفاده از این لوله و اتصالات روز به روز درحال گسترش است.