با ما تماس بگیرید: 14-88325312-021

لوله های کاروگیت بهترین انتخاب برای سیستم های آب و فاضلاب

منتشرشده توسط pahk در تاریخ

لوله های کاروگیت از جمله لوله های پلی اتیلنی بسیار پرکاربرد و محبوب در صنعت آب و فاضلاب هستند.

به واسطه ویژگی های منحصر به فرد این لوله ها، محبوبیت آن ها میان مهندسان و پیمانکاران روز به روز در حال افزایش است.

در حال حاضر بیش از 90 درصد پروژه های انتقال آب و فاضلاب از لوله های پلی اتیلن کاروگیت تشکیل شده اند.

مهم ترین مزیت لوله کاروگیت، دوام و استحکام بالای دیواره آن ها است.

لوله کاروگیت

لوله کاروگیت در دسته لوله پلی اتیلن دو جداره قرار می گیرد؛ لوله های کاروگیت دارای دیواره داخلی صاف و صیقلی و دیواره خارجی آجدار است؛ حلقوی بودن دیواره داخلی، آستانه تحمل لوله را در برابر فشارهای بیرونی و استرس محیطی افزایش می دهد و دیواره داخلی صیقلی لوله، تحرک سیالات را از داخل آن آسان کرده و میزان اصطکاک را به حداقل می رساند.

لوله کاروگیت در کارخانه در ابعاد متنوع، 110 تا 3000 میلی متر و با استفاده از تکنولوژی اکستروژن ساخته می شوند.

نصب و راه اندازی پروژه های کوچک و بزرگ انتقال بهداشتی آب و فاضلاب در مناطق مختلف شهری و روستایی، یکی از مهم ترین مسایل جوامع امروزی است.

لوله های کاروگیت و مزیت های آن

محیط به شدت سمی و اسیدی فاضلاب های صنعتی، فاضلاب های میکروبی و فاضلاب های منازل مسکونی، می توانند اثرات مخربی بر روی سلامت انسان ها، محیط زیست و همچنین لوله های فاضلابی داشته باشند.

لوله کاروگیت بهترین گزینه برای نصب تأسیسات آب و فاضلاب به شمار می روند؛ این لوله ها، مشکلات لوله های فلزی و سیمانی قدیمی را ندارند و در برابر تغییرات شرایط محیطی به خوبی پایدار هستند.

مقاومت بالا در برابر تنش مکانیکی، خصوصیات هیدرولیکی عالی، پایداری حرارتی، پایداری در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید، حفظ خواص در محیط های اسیدی، پایداری خواص فیزیکی در حضور نمک های معدنی و مواد قلیایی، انعطاف پذیری مناسب، قابلیت نصب به صورت دفنی و سطحی و …. از مهم ترین ویژگی های انواع لوله کاروگیت محسوب می شوند.

از انواع لوله کاروگیت برای نصب در شبکه های لوله کشی آب و فاضلاب، سیستم های زه کشی کشاورزی، آبیاری محصولات، شبکه انتقال گاز و هدایت رواناب های معابر و جاده ها به سمت خط لوله اصلی استفاده می شود.

به عنوان سخن پایانی باید گفت، مزایای نصب این لوله ها برای تأسیسات لوله از لحاظ صرفه جویی در وقت و هزینه بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

دسته‌ها: مقالات